Fada


TRANSFER ARABASI NEDİR?

Elektrikli transfer arabaları; bobinler, türbinler, kanatlar, transformatörler, kalıplar, sac levhalar, büyük döküm parçalar ve çeşitli makine parçalarının transferinde yaygın olarak kullanılan uygun maliyetli, güvenli ve ergonomik malzeme taşıma araçlarıdır. Ayrıca, ağır yüklerin taşınması sırasında sahada gezerek vinçlerle eş zamanlı çalışmaya da uygundurlar. Elektirikli Transfer Arabası nedir?  Bilmeyenler için kısaca açıklamaya çalışalım. Elektrikli transfer arabaları, sahada çalışan, karmaşık veya kalıcı kurulum gerektirmeyen transfer araçlarıdır.

Elektrikli Transfer Arabaları Geniş Kullanım Alanına Sahiptir

Fada Mühendislik olarak farklı uygulamalar için transfer arabaları tasarlıyor ve üretiyoruz. Bu araçlar fabrikanızda gezer vinç gibi kaldırma ekipmanları ile kullanılabilir veya malzeme taşımacılığı için kullanılarak malzemeleri bir fabrikadan diğerine taşınabilirler. Transfer arabalarımızın türleri aşağıdakilerle sınırlı olmamakla birlikte şunlardan oluşmaktadır:

Bobin Taşıma ve Sac Taşıma Arabaları; Otomotiv, Lojistik Sektörleri için Kalıp Taşıma Arabaları; Beton Blok Üretimi Sektörü için Beton Travers Transfer Arabaları ve Beton Parça Taşıma Arabaları; Lojistik, Raylı Sistemler ve Treyler İmalatı Sektörleri için Tanker Taşıma Arabaları, Vagon Transfer Arabaları; Enerji Sektörü İçin Rüzgar Türbini ve Kanat Transfer Arabaları; Trafo İmalatı Sektörü için Transformatör Taşıma Arabaları, Trafo Transfer Arabaları; Tersanecilik Sektörü için Gemi Parçaları Transfer Arabaları, Yat ve Gemi Taşıma ve Transfer Arabaları vb...

Fada Elektrikli Transfer Arabalarının Özellikleri
  1. 1 Tondan 200 Tona Kadar Taşıma Kapasitesi
  2. Ön Teker Veya Dört Teker Dümenleme Seçenekleri 
  3. Dar Alanlarda Kolay Manevra Kabiliyeti
  4. Uzaktan Kumanda veya Otonom Kullanım İmkanı
  5. Yüksek Manevra Kabiliyeti
  6. Uyarı Kornaları, Acil Durum Stop Özelliği, Güvenlik İşaretleri, Raylı Süpürücüler, Alan Tarayıcılar, Çarpışma Önleyici Kauçuk Tampon gibi birçok Güvenlik Özelliği
  7. Yüksek Verimlilik veya Daha Uzun Boyutlu Malzemeler için Senkron Çalışabilme Özelliği
  8. İseğe Özel Tasarım
İşiniz İçin Doğru Transfer Arabasını Nasıl Seçersiniz?

Piyasada pek çok farklı tipte elektrikli transfer arabası olduğundan, uygulamanız için hangisinin en iyisi olduğu konusunda kafanız karışabilir. Aşağıda ihtiyaçlarınıza uygun transfer aracını bulmanıza yardımcı olacak birkaç noktayı listeledik.

Hangi transfer arabası modelini tercih etmelisiniz? Farklı çalışma koşullarına göre, yüksek manevralı transfer arabası, düşük manevralı transfer arabası, rayda çalışan transfer arabaları gibi farklı tipte elektrikli transfer arabaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Nominal Yük Nedir? Farklı yük kapasitelerine sahip elektrikli transfer arabaları farklı özelliklere sahip olduğundan; tasarımları, çalışma hızları, hareket kabiliyetleri ve maliyetleri de birbirinden farklıdır.

Tabla Boyutu Ne Kadar Olacak? Tabla boyutu müşterinin gereksinimlerine göre özelleştirilebilir.

Ne Tür Bir Malzeme İşlenecek? Taşıma İşi Yüksek Sıcaklık veya Yüksek Basınç gibi Özel Ortamlarda mı Yapılacak?

İhtiyaç Duyduğunuz Çalışma Hızı ve Çalışma Süresi Nedir?

Güç Kaynağı Nedir?

Özel Gereksinimleriniz Var mı? Örneğin, transfer arabası, yük verilerini görüntülemek için bir LCD ekranla donatılabilir; arabanın bir kaldırma platformu olabilir.

İşletmeniz için mümkün olan en iyi transfer arabasını seçmek için yukarıdaki soruları ele almanız gerekir. Ayrıca Fada Mühendislik ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Mühendislerimiz  size yardımcı olmak için her zaman buradalar.

Bizimle iletişime geçin, yükünüzü hafifletelim!
TRANSFER ARABALARI & AGVLER
Youtube sayfamıza gitmek için tıklayınız.+90 549 674 10 30