Fada


FİKİR SOFRASI: "ROBOTİK SİSTEMLER, DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE YAPAY ZEKÂ" TEMALI ETKİNLİKTE BİR ARADAYDIK!

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Fikir Sofrası etkinliğine katılmaktan büyük mutluluk duyduk. Fada Mühendislik Genel Müdürümüz İsmail Hakkı Akyüz, SUBÜ'nün yapay zekâ, büyük veri ve dijitalleşme konularındaki yenilikçi programları ile nitelikli iş gücü göçü ve DOMİOSB bünyesinde istihdamı planlanan çalışanlardan beklenen nitelikler hakkında değerli paylaşımlarda bulundu.

Etkinlikte, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Yükseköğretim Kurulu'nun yapay zekâ ve dijitalleşme hamlesi doğrultusunda üniversite bünyesinde açılacak 10 yeni program hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Ayrıca, Sakarya'nın nitelikli iş gücünü koruması ve SUBÜ akademisyenlerinin sanayi firmalarına yapacakları ziyaretlerle mevcut durumların analiz edilmesi konularında önemli fikir alışverişlerinde bulunuldu. Yeni kurulan DOMİOSB için gerekli insan kaynağının sağlanması ve SAMİB üyesi firmaların Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü takımlarına destek verilmesi üzerinde duruldu.

Bu anlamlı etkinlikte yer almaktan ve değerli paydaşlarımızla bir araya gelmekten memnuniyet duyduk. İşbirliğimizin gelecekte de devam etmesini temenni ediyoruz.


Bizi sosyal medya ağlarından takip ediniz.
LinkedIn
Youtube
Instagram+90 549 674 10 30