KONTROL SEÇENEKLERİ


Kablolu Kumanda
Uzaktan Kumanda
Araç Sürücüsü - Kabin İçinde

Fada Kendinden Tahrikli Ağır Yük Taşıma Arabaları, operatör tarafından 4 farklı şekilde kontrol edilebilir. Ayrıca otonom kullanım için (AGV) opsiyonu da bulunmaktadır. Operatör tarafından kontrol edilen arabalarda, kontrol seçeneği aşağıdaki faktörlere bağlı olarak belirlenmektedir:

Arabanın Çalışma Ortamı: Sadece Kapalı Alan, Sadece Açık Alan Veya Her İkisi
Arabanın Hareket Edeceği Rotanın Uzunluğu
Arabaların İhtiyaç Duyulun Hareket Hızı
Arabanın iş Döngüleri Veya Vardiyaları: Vardiya Başına Birkaç Saat Veya 7/24 Çalışma
Arabanın Dümenleme tipiUzaktan Kumanda


Uzaktan kumanda, Fada tarafından en yaygın kullanılan kontrol yöntemidir. Bu durumda, kontrol paneli ile araba arasındaki iletişim, arabada bulunan bir alıcı sayesinde uzaktan kumanda aracılığıyla gerçekleşir.

Bağlantı kablosuna gerek olmadığından, operatör, hareketini kısıtlayan herhangi bir ekipman olmaksızın kendini en iyi görüş açısı için en uygun konuma hızlı bir şekilde konumlandırabilir ve arabayı etkili bir şekilde kontrol edebilir. Uzaktan kumanda, operatörün serbestçe hareket etmesi ve istenildiği gibi pozisyon almasını gerektiren operasyonlarda kullanılan, yüksek manevra kabiliyetine sahip, dört teker dümenlemeli transfer arabaları için de uygundur ve dar alanlarda çalışabilirler.

Operatörün adım adım aracı takip etmesi gerekmediği ve belirli bir mesafede kalabileceği için uzaktan kumanda seçeneği, daha yoğun iş döngülerine sahip arabalar için de daha uygundur.

Kablolu Kumanda Kontrolü


Fada transfer arabalarını kontrol etmenin en kolay, en ucuz ve en güvenilir yoludur. Bu durumda, araba üzerinde sabit bir kablolu kumanda ile kontrol edilir.

Operatörün transfer arabasının yakınında bulunması gerekir (2 veya 3 metre). Bu tür bir kontrol, uzun mesafe hareket etmesi gerekmeyen arabalar için uygundur. Operatör, arabayı yürüyerek takip etmeli ve yakınında kalmalıdır. Arabanın hareket hızı düşüktür ve çalışma saatleri açısından çok zorlayıcı olmayan iş döngülerine çalışmak için uygundur.

Kablolu kontrol paneli, genellikle uzaktan kumandalı kontrol tercih eden müşterilerimize yedek cihaz olarak verilmektedir.

Araç Sürücüsü - Kabin İçinde


Özellikle uzun rotalar ve nispeten yüksek hızlar için, Fada transfer arabaları özel bir sürücü kabini donatılabilir. Bu durumda, operatör kokpite oturur, ve aracı kokpit içerisinden rahat ve güvenli bir şekilde kontrol edebilir.

Kabin, kısmen açık veya tamamen kapalı olarak tasarlanabilir. Klima ile desteklenmiş kapalı bir kabin, operatörün değişken hava koşullarına maruz kaldığı dış mekan operasyonları için ideal bir çözümdür.

Bu çözüm, müşteriler tarafından genellikle transfer sert çalışma koşullarında bir opsiyon olarak tercih edilmektedir. Fada transfer arabalarının kabinleri müşterinin yük ve boyut ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebilir; ayrıca, bu araçlar akü ile çalışan araçlar için de uygulanabilir. Böylece kirliliği tamamen ortadan kaldırır ve tesis içi taşımacılık için tamamen yeşil bir çözüm sunar.

Otonom Kontrol - Doğal Navigasyon


Otonom kontrol sistemleri, transfer araçlarının operatör müdahalesi olmadan kendi kendini yönlendirmesini sağlayarak endüstriyel işletmeler için önemli avantajlar sunar. Bu sistemler, iş güvenliğini artırır; çünkü operatörlerin tehlikeli ortamlarda bulunma ihtiyacı ortadan kalkar. Ayrıca, operasyonların daha verimli bir şekilde yürütülmesine olanak tanır; çünkü insan hatalarından kaynaklanan gecikmeleri ortadan kaldırır. Böylece, işletmelerin üretkenliğini artırır ve maliyetleri azaltır.

Ayrıca, otonom kontrol sistemleri lityum aküler gibi çevre dostu enerji depolama çözümlerini kullanarak çevresel etkiyi minimize eder. Bu sistemler, en verimli rota ve hız profillerini hesaplayarak enerji kullanımını optimize eder. Böylece, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunur ve çevresel etkiyi azaltarak doğaya olan olumsuz etkileri en aza indirir.

Otonom Kontrol - Manyetik Şerit Takibi


Manyetik şerit takibi, transfer arabalarının güvenli ve hassas bir şekilde taşıma işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayarak üretim tesislerinin verimliliğini artırır ve operasyonel maliyetleri azaltır.

Manyetik şerit takibi sistemi, transfer arabalarının önceden belirlenmiş bir yol boyunca hassas bir şekilde hareket etmesini sağlayan akıllı bir teknolojidir. Bu sistem, transfer arabalarına entegre edilen manyetik sensörler ve özel olarak tasarlanmış bir yol üzerine yerleştirilmiş manyetik şeritlerden oluşur. Transfer arabası, manyetik şeridi takip ederek belirlenen rotada hareket eder ve bu sayede istenilen konumlara doğru güvenli bir şekilde taşıma işlemlerini gerçekleştirir.+90 549 674 10 30